Als ik alle gedoe zie rond de boycot van de opening van de Olypische Spelen merk ik dat ik er niet zo veel van snap. Niet naar de opening gaan zal de Tibetaanse zaak niet helpen, hooguit de Chinezen beledigen. Of we daar wat mee opschieten betwijfel ik. Toen jaren geleden de keuze van het IOC op China viel had de wereld over het land heen moeten vallen. Ik vind het ook goed dat er nu veel aandacht is, maar niet naar de opening gaan is een politieke daad. De Olympische Spelen hebben niets met politiek te maken en je ziet ook al de meest veschrikkelijke politieke compromissen. Niet naar de opening gaan, maar wel naar de sluiting.
Daarmee is Tibet niet gehopen! Als je niet naar de opening gaat, ga je helemaal niet. Of wel; of niet. Voor mij zijn dat de smaken, niet meer, niet minder. Dus de actie die DWARS vanavond gestart is bekijk ik dan ook met enige verbazing.
Als er veel regeringen (VS, Duitsland, Frankrijk, Nederland, ….) wegblijven bij de opening geef je daarmee wel een signaal af.
Natuurlijk zal dat niet onmiddelijk leiden tot een verbetering in Tibet, maar je moet tenslotte ergens beginnen.
Ja en dat had moeten beginnen bij de keuze voor China door het IOC. Niet nu. Ben het voor 100% met Paul eens. Niet zeuren, lekker sporten. Politiek doen we niet aan op de Olympische Spelen.
Van omroep Flevoland