Archief van december, 2008

Politiek amateurisme in 2008

woensdag 31 december 2008, 01:43

Op de laatste dag van het jaar kun je de balans op maken van het afgelopen jaar. Persoonlijk was het relletje van het jaar wel mijn blogje waarin ik de balans op maakte van de eerste helft van de raadsperiode en de drie zetels van de SP als ‘verloren’ bestempelde. Het is spijtig te moeten constateren dat er tussen maart en de laatste dag van dit jaar niet veel is veranderd. Het leverde me wel dit jaar de kwalificatie van de FlevoPost op dat ik ‘té eerlijk’ zou zijn. Da’s volgens mij voor een politicus geen belediging.

Maar (voor mij toch) het politiek dieptepunt dit jaar was het niet-aannemen van onze GroenLinks motie bij de begrotingsraad om steun uit te spreken voor Natuur en Milieu Flevoland (NMF). Natuurlijk, er is een persoonlijke betrokkenheid omdat ik tot 1 oktober projectmedewerker van de Flevolandse Milieufederatie was.  Maar sinds die tijd heb ik een andere baan en daarin geen directe belangen bij de NMF. 

De meerderheid van de Staten heeft op voorspraak van de Partij van de Arbeid een motie aangenomen die tot gevolg heeft dat vanaf morgen de subsidie van de NMF met 30% zal worden gekort. GroenLinks diende tijdens de begrotingsvergadering van de raad in Dronten een motie in waarin de gemeenteraad een signaal zou afgeven aan de Staten waarin men zich bezorgd over de korting voor NMF zou tonen. 

Eigenlijk zouden de Staten, tijdens de middag waarop de Drontense gemeenteraad in de avond de begroting zou  vast stellen, duidelijkheid geven over de subsidie van de NMF. Helaas stelde de Staten dit keer op keer uit tot de laatste week voor de jaarwisseling. De Statenmeerderheid heeft besloten (tegen het advies van KPMG en de Gedeputeerde Staten in) de NMF toch een korting van 30% te geven vanaf morgen. 

Alle andere fracties in de gemeenteraad van Dronten wilden afwachten totdat er helderheid in de Staten zou zijn rond de NMF subsidie. Wel; nu deze duidelijkheid er is, is iedere motie van de Drontense gemeenteraad mosterd na de maaltijd en daarmee totaal zinloos. Mooi voorbeeld van politiek amateurisme van mijn collega’s in de raad en een zeer onzeker 2009 voor mijn  ex-collega’s van de NMF. Ik hoop oprecht dat deze bizarre korting op de subsidie weer van tafel zal gaan en deel vanzelf sprekend de woede van mijn fractie.

Ik wens mijn collega raadsleden in Dronten een ‘verstandiger’, maar bovenal een gelukkig en gezond 2009! 

Mooi Dronten – De Watergraaf

dinsdag 30 december 2008, 18:17

IJspret in Dronten

dinsdag 30 december 2008, 15:03

Tijd voor een inval in Israël?

maandag 29 december 2008, 18:34

Als we de redenatie van ons kabinet zouden moeten volgen zouden we vooral een inval in Israël politiek moeten steunen. Immers; van Israël kun je ook zeggen dat het doorlopend resoluties van de Verenigde Naties aan de laars lapt. Ook de aanvallen die de Israëlies de laatste dagen uitvoeren op Gaza kunnen natuurlijk van geen kanten op zelfverdediging worden gegooid. 

Want Israël doet met de Palestijnen lijkt meer op schending van mensenrechten, deportatie en genocide dan op gerechtvaardigd optreden ter bescherming van het eigen grondgebied en bevolking. Natuurlijk zijn dat zware termen, maar een wapenembargo en misschien een handelsboycot lijken mij voor Israël geen verkeerd signaal dat deze aanvallen heel snel moeten stoppen en er echt gewerkt moet gaan worden aan daadwerkelijke oplossingen. Nu meteen wel te verstaan!

Vrolijke 2e Kerstdag

vrijdag 26 december 2008, 02:24

[youtube Qek2qsvhWBo]

Plezante Kerstdagen!

donderdag 25 december 2008, 03:00

[youtube 1k_WFVN1yoE]

Vieze kunst in Dronten?

woensdag 24 december 2008, 18:07

De FlevoPost schrijft dat het college plannen heeft om de kunst in Dronten schoon te maken omdat deze nogal smerig is. Van de 95 werken moeten er 6 gerestaureerd worden, 20 hebben groot onderhoud, 9 eenmalig onderhoud en 4 geen onderhoud nodig. 51 Kunstwerken hoeven `slechts` schoongemaakt te worden. Er is in 2009 ongeveer 100.00 euro (inclusief eenmalig achterstallig onderhoud) met de onderhoudsactie gemoeid lees ik in de krant.

Ik heb een voornemen voor ons college voor het komende jaar waarvan ik ook hoopn dat ze er nu eens in Godsnaam wat mee gaan doen! College ken nu toch eens uw plek en informeer uw gemeenteraad eens eerst en dan pas de media. Want zo langzaam aan begin ik de neiging te krijgen tegen dit voorstel te zijn. Niet omdat ik het er inhoudelijk mee oneens ben (in tegendeel) maar omdat ik het niet en nooit meer eerst in de krant wil lezen en dan pas de stukken van de gemeente krijgen! Dus college, ik wens dat dit in 2009 niet meer voor komt!