Archief van februari, 2008

Commissie stiekem gooit de deuren open

vrijdag 29 februari 2008, 08:55

Ik hoop op een later moment vandaag in de gelegenheid te zijn om verslag te doen van de raads- en commissievergadering van gisteravond. Maar alvast wat korte conclusies wil ik u niet onthouden.

Het college vindt zichzelf een hele piet dat er nu openheid is gegeven aan de raad over het onderwijsstation. Want ze hebben immers de fractiespecialisten bijeengehaald en de extra commissie van gisteravond belegd. Terecht werd het college door de PvdA terug het hok in gejaagd dat het niet het college is dat commissie vergaderingen bijeen haalt, maar de raad zelf. En het is wat mij betreft extra treurig dat er schriftelijke vragen van ons voor nodig zijn dat alles in gang te zetten!

De raad heeft gisteren he college een tweede keer het hok in gejaagd door te besluiten geen commissie stiekem te houden maar een openbare vergadering van de commissie algemene zaken. Ook van de geheime antwoorde (waarvan tijdens de vergadering plas bleek dat die et toch waren) heeft de raad de vertrouwelijkheid opgeheven.

Als laatste voorlopige conclusie het onderwijsstation en de huisvesting van het voortgezet onderwijs ijn zijn algemeen: we zitten zwaar in de… (nou ja, kijkt u maar naar het plaatje van mijn vorige berichtje).

Later meer!

De commissie stiekem vergadert weer

woensdag 27 februari 2008, 13:53

PoepMorgenavond is er na de raadsvergadering weer eens een extra ‘commissie stiekem’ gepland. Officieel is dat natuurlijk een Commissie Algemene zaken die besloten is.

Onderwerp van de pret dit keer: het onderwijsstation. Dit alles naar aanleiding van vragen van onze fractie hierover. Natuurlijk is dat niet officieel zo, maar als wij niet aan het draadje hadden zitten plukken als GroenLinks was het onderwijsstation nu niet gaan rafelen.

Het college wist op 8 december 2006 al dat het Ichtus College niet meer met het onderwijsstation mee wilde doen. Op dat moment had men meteen naar de gemeenteraad moeten komen en dit voor moeten leggen. Maar toenmalig wethouder De Graaf heeft zitten maffen en niets gedaan.

Naar aanleiding van de vragen was er vorige week al een besloten informatiebijeenkomst voor fractiespecialisten en daar is besloten dat er ‘op zo kort mogelijke termijn’ een commissie over dit onderwerp zou moeten komen. Ook werden de antwoorden op onze vragen ‘geheim’ verklaard. Tegen dat laatste heb ik me fel verzet en gelukkig zijn er nu niet-geheime antwoorden.

Maar als ik alle gedoe naar aanleiding van onze vragen zie kan ik maar één conclusie trekken: we zitten waarschijnlijk diep in de… nou ja; kijkt u maar naar het plaatje.

Nog 3 nachtjes slapen tot de film..

dinsdag 26 februari 2008, 18:27

Wilders Smurf

De eerste partijraad

zondag 24 februari 2008, 17:52

GroenLinksGisteren was de eerste partijraadsvergadering in nieuwe samenstelling. Inhoudelijk stonden er niet verschikkelijk veel punten op het programma. Maar zo’n eerste vergadering zijn en altijd een hoop praktische zaken te regelen. Het benoemen van een nieuw partijraadsbestuur (PRB), een nieuwe financiële commissie en een nieuwe beroepscommissie. Metname de laatste is niet ongelanrijk omdat dit de beroepscommissie is voor mensen die op een kieslijst willen komen en zich door de kandidatencommissie onheus bejegend voelen. Waarmee ik natuurlijk niets wil afdoen aan het PRB en de financiele cie.

Alleen het agendapunt rond de toekomst discussie riep een hoop gedoe op waarbij de partijraad naar mijn mening te veel op de details gaat zitten en niet het vermogen lijkt te hebben de hoofdlijnen vast te houden. Dat is jammer en volgens mij moet dit ook echt anders. Boeiend overigens dat mensen niet kunnen volgen dat een discussiestukvan het pannel beginselen ”de idealen van GroenLinks” (pdf) helemaal geslaagd is als zijzelf het er gloeiend mee oneens zijn. Het riep een felle discussie op en volgens mij is dat het beste wat een discussiestuk kan overkomen.

Volgende vergadering gaan we met Femke in debat over een nieuw visiestuk van de fractie. Ik heb er zin in!

Lees tip: Femke wast Wilders en Marijnissen de oren

zondag 24 februari 2008, 17:33

Beste Geert en Jan,

Natuurlijk heb ik het dit weekend ook kunnen volgen, want niets is zo mediageniek als een politicus die wild om zich heen slaat. Geert het was weer raak, toen je Balkenende een ‘beroepslafaard’ noemde omdat de premier je harde toon in het debat bekritiseerde. Pardon? Een ‘beroepslafaard’, omdat de premier een andere mening heeft dan jij?
En Jan, jij was behoorlijk grof toen je Wilders en Verdonk onderuit de zak gaf. Verdonk noem je extreem-rechts en Geert Wilders ‘levensgevaarlijk’ omdat hij hele bevolkingsgroepen wegzet: “we zagen op de Balkan en in Rwanda waar dat toe kan leiden.” Nu ben ik het met je eens dat Geert Wilders elementaire waarden schendt van fatsoenlijke omgang met elkaar. En dat kan inderdaad zorgen voor onrust en toenemende intolerantie. Maar ‘levensgevaarlijk’, onder verwijzing naar etnische zuiveringen? Je bedoelt toch niet dat Wilders onze eigen Mladic is? Of dat hij oproept tot moord, zoals de Hutu-leiders in Rwanda destijds?
Als je zijn grove stigmatiseringen gevaarlijk vindt, waarom betaal je hem dan met gelijke munt? Waarom draag je zelf bij aan de verspreiding van angst?

Lees Femke’s hele bericht.

Liever zelf knokken

vrijdag 22 februari 2008, 20:46

Jeroen commandant charlie compagnieHet was een boeiende reportage in het NOS Journaal vanavond over de missie in Afghanistan. Niet zo zeer vanwege het feit dat er beelden van defensie werden gebruikt maar vanwege de woorden van ‘Jeroen, commandant charlie compagnie’ (foto). Bij baald als “rechtgeaard infanterist” over het feit dat de Amerikanen de afgelopen dagen de kastanjes uit het vuur hebben gehaald en de Nederlanders nu niet veel tegenstand en kunnen ze gaan opbouwen.

Op de vraag wat de Amerikanen beter kunnen als de Nederlanders werd het boeiend. Zij kunnen “dingen op elkaar stapenen en informatie aan wapens koppelen”. Kortom; het Nederlandse leger is op opbouwmissie, daar was de Tweede-Kamer heel erg duidelijk over. Met de vechtmissie van de Amerikanen mag het niets te maken hebben omdat we als Nederland daar wat minder achter staan.

Dan is het toch wel vreemd dat we wel tijdens de opbouwmissie de vechtmissie als hulp inroepen als er tegenstand wordt verwacht. Natuurlijk, tacktisch snap ik dat en ik wil ook dat er voor de maximale veiligheid voor ‘onze mannen en vrouwen’ ter plekke. Maar politiek vind ik zoiets onverkoopbaar.

Beter niet…

vrijdag 22 februari 2008, 12:02

Deel 1 van de nieuwe wijk De Graafschap bij BiddinhuizenBeter niet is een onderdeel van het tv programma De Lama’s waarin situaties worden uitgebeeld waarin je beter niet terecht kunt komen.

Gisteravond had ik zo’n moment vooraf aan een informatie avond van de gemeenteraad. Samen met Kees Sikkema, Onno Bakker, Ferri Bronsgeest en Wim Esselink zat ik koffie te drinken toen Kees vroeg waarover ik op mijn website had geschreven. Wim reageerde nog voordat ik het kon doen met “niets”.
Mijn antwoord was in de categorie “beter niet”. Want is stelde het te druk te hebben gehad om eens stukje te schrijven. Hetgeen me op een daverende lachbui kwam te staan met daaraan verbonden de conclusie dat als ik wel een stukje schrijv ik het kennelijk niet druk heb.
Was het maar zo simpel. Dan had in tenminste nog een hoop vrije tijd.

De informatieavond ging over de nieuwe wijk De Graafschap in Biddinghuizen en tegelijk was er ook een infoavond over het onderwijst. Over dat laatste kan ik niets zeggen omdat ik er niet bij was.
De wijk De Graafschap wordt volgens mij wel een mooie wijk. De plannen die werden gepresenteerd zijn nog betrekkelijk vaag, maar de contouren worde al zichtbaar en dat vind ik er heel best uitzien. De komende 20 tot 30 jaar kunnen in dat gebied 1400 woningen worden gebouwd en dat is een gigantische impuls  voor Biddinhuizen en volgens mij een goede zaak voor het dorp.

We zijn de avond begonnen met koffie en geëindigd in De Rede met een biertje. Ik heb me wel vermaakt gisteravond.

Weblogvrije dag

donderdag 21 februari 2008, 12:02

Vrije dag