Archief van maart, 2007

Wilders blij met Marijnissen

zaterdag 31 maart 2007, 17:24

Marijnissen en WildersJa, daar ga je dus al! Wilders grijpt de uitlatingen van Marijnissen aan om staatssecretaris Albayrak (Justitie) opnieuw op te roepen om haar Turkse nationaliteit op te geven. De PVV-leider concludeert dat er sprake is van een ‘groeiend politiek draagvlak tegen haar dubbele nationaliteit’. Meldt RTL Nieuws. Hier zaten wen nog net op te wachten… Niet dus!

Hoewel; ik sluit me graag aan bij Jan de Laat!

De ware tommaat

zaterdag 31 maart 2007, 12:43

SPEindelijk laat ook SP-voorman Jan Marijnissen zijn ware gezicht en dat van zijn partij zien. Over het opzeggen van de dubbele paspoorten van de staatssecretarissen zegt hij vandaag in De Telegraaf (dus het is waar): „Het zou een dikke extra plus zijn als ze dat zouden doen. Om de beeldvorming. Een bewindspersoon heeft een voorbeeldfunctie.” Dus eindelijk geeft Marijnissen toe dat de SP op het punt van integratie en buitenlanders niet zo gek ver af staat van de VVD en Geert Wilders. Is dat nu wat je noemt “links lullen en rechts je zetels vullen”?

Integriteit

vrijdag 30 maart 2007, 16:11

Burgemeester JorritsmaJorritsma Bouw heeft een rechtzaak gewonnen tegen de gemeente Almere over de bouw van een aantal huizen en de aanbestding moet daardoor over meldt Omroep Flevoland vandaag. Ik fronste mijn wenbrauwen al toen ik hoorde van de rechtzaak omdat ik het nog al een rare vertoning vindt. Want eigenlijk is het meneer Jorritsma Bouw die tegen Burgemeester mevrouw Jorritsma een gerechtelijke procedure heeft gestart en dus gewonnen. Natuurlijk ligt het niet zo zwart – wit als dat ik het nu zeg, maar het roept wel de schein op. Ik vraag me af of dit nu wel zuiver is als je naar de integriteit kijkt. Laat ik vooropstellen dat ik niet twijfel aan de integriteit van mevrouw Jorritsma en haar man, maar als ik in hun plaats de afweging zou moeten maken zou ik nooit gaan bouwen in de stad waar mijn vrouw burgemeester is. Of omgekeerd, stel ik zou een vrouw/vriendin hebben die directeur van een bouwbedrijf is en ik zou burgemeester zijn (da’s allemaal wel erg hypothetisch, maar toch) zou ik haar met klem vragen met haar onderneming niet in mijn gemeente te bouwen. Dan loopt je misschien wel een paar opdrachen (en dus geld) mis, maar je voorkomt élke schein van tegengestelde belangen.

Voor een politicus is dat iets wat je jezelf steeds moet voorhouden: is wat ik doe integer, heb ik tegengestelde belangen. En als je daar twijfel bij hebt; niet doen! Ik maak zelf als (simpel) burgerraadslid in Dronten meerdere malen per week de afweging of ik iets doe of dat ik iets (op deze website) zeg of juist niet omdat het verkeerd uitgelegd zou kúnnen worden.

Want overbruggen van de kloof tussen “burger en politiek” begint bij integriteit. Zolang mensen nog denken dat “de hoge heren hun zakken zitten te vullen” (even een zijsprong: dat is ook best bijzonder als je zoiets gezegd krijgt terwijl je in de bijstanmd zit. Iets wat mij vorig jaar meer dan ééns is overkomen) kun je nooit niet scherp genoeg zijn op je integriteit.

We wensen dat we de wet uitvoeren

vrijdag 30 maart 2007, 11:19

We wénsen dat we kunnen handhaven...Gisteravond was er nóg een spoeddebat, dat van “ons” over het handhavingsprogramma 2007 waarin minutieus wordt geschreven op welke punten we niet handhaven. Wethouder de Graaf gaf aan dat dit keuzes waren die zijn gemaakt omdat er immers een ‘moeilijke’ financiële situatie is en er op dit moment niet meer formatie is (onvoldoende mensen dus) om de handhaving op het wettelijk minimum uit te voeren en vooir meer mensen is geen geld. Ook de inspechtie van het ministerie van VROM die op de gementelijke handhaving toeziet is op de hoogte van deze problemen. Ze is het er zéér mee oneens dat Dronten dit zo doet, maar snapt het wel. Het college leek niet van zins ook maar enige beweing te maken op dit punt en daarom hebben we een motie ingediend die het College opdraagt om te onderzoeken wat het concreet kost om de handhaving op het wettenlijk minimum te bregen en in de voorjaarsnota met voorstellen te komen. Het CDA steunde de motie wel, maar voegde daar aan toe dat er bij de voorjaarsnota ook andere keuzen zouden kunnen worden gemaakt van de wensenlijst in plaats van de handhaving. Dus maar even afwachten tot juni om te ondekken of de gemeenteraad wenst dat we de wet uitvoeren…

Burgemeester duikt “koninklijk”

vrijdag 30 maart 2007, 00:55

Burgemeester: “ik was een beetje dom”.De Partij van de Arbeid had vanavond een spoeddebat aangevraagd over de uitspraken van burgemeester De Jonge in het televisieprogramma Max afgelopen zondag. Daarin ontstond een sfeer van ouwe jongens krentenbrood waarin ondernemer Hennie van der Most wel iets met de burgemeester kon ritselen als het ging om de vergunning voor zijn plannen een kinderspelparadijs te beginnen in de voormalige groenvoerdrogerij. Maar alsof burgemeester De Jonge onze koningin was en niet zelf mocht praten, liet hij vakverantwoordelijk wethouder Hillebrand Koning (leuke woordspeling met deze achternaam) de kastanjes uit het vuur halen.

Ikzelf vond het verhaal nog verwonderlijker worden dat wethouder Koning aangaf dat de uitspraken van Van der Most ook voor het College als een verrassing kwamen. Nadat er serieuze gesprekken hadden plaatsgevonden werd er een ‘mediastilte’ met Van der Most afgesproken die bij het eerste het beste locatiebezoek al mislukte. Van der Most kwam met zijn helicopter en dat haalde promt de krant.
Er is dus kennelijk nog géén overeenstemming tussen het College en Van der Most en er is, zoals de wethouder dat noemde, “geen gezamenlijk gedragen voorstel”.  De uitspraak van de burgemeester moet worden uitgelegd als dat er voor de zomer overeenstemming tussen de gemeente en de ondernemer zou zijn over zijn plannen, maar nog lang geen vergunningen, immers; de gemeenteraad gaat er voor een groot deel over! Zoals Cebus vanavond ook zei, zo veel verkeerds heeft De Jonge in deze uitzending niet gezegd. Het was een sfeer die ontstond die een verkeerde indruk kon wekken en dat was, zoals CDA fractievoorzitter Jan de Graaf vanavond zei, “een beetje dom”.

Wat mij stoorde (sorry Aat, ik weet dat je dit niet leuk vindt en we praten er vast nog eens over door zoals je vanavond toezegde – met een goed verhaal stel ik mijn mening misschien wel bij..) was dat de burgemeester zelf vanavond niets heeft gezegd. Hij kan wel zeggen: “er is mij niets gevraagd qua excuus”, maar zo simpel is het niet natuurlijk. Want wethouder Koning had een goed verhaal en de kous zou echt zijn afgeweest als Aat nog even zou hebben gezegd: “beste mensen, het was niet handig, het spijt me”. Dan had ik niets gehad om nu een stukkie over te kloppen en had de pers achter mij niet zo ontzettend hoeven sissen en “schande” mompelen. Maar goed, de kous is af, de burgemeester is niet in de problemen geweest en we wachten rustig af welke plannen er uit het College komen.

Spoeddebat handhaving

woensdag 28 maart 2007, 15:48

HandhavingWe hebben voor nde gemeenteraads vergadering van morgenavond een spoeddebat aangevraagd met het College van Burgemeester en Wethouders over het handhavingsprogramma 2007. Want in dat programma geeft het college aan dat we niet aan de wet zullen voldoen als het gaat om handhaving. We hebben er een capaciteitstekort en in het programma wordt vrij nauwkeurig aan gegeven wat we niet zullen doen. Maar dit brengt ook (financiële) risico’s met zich mee. Het college schrijf in het programma niet te zullen handhaven op het bouwstoffen besluit en over de risico’s het volgende:

“Als een gemeente een wettelijke taak onvoldoende uitvoert, is zij aansprakelijk als daardoor derden schade leiden. Daarover is inmiddels jurisprudentie. Indien op het grondgebied van de gemeente werkzaamheden worden verricht waarbij secundaire grondstoffen worden verwerkt, heeft de gemeente daarbij een taak op grond van het Bouwstoffenbesluit. Zeker nu de gemeente niet actief daarmee bezig is zou een gedupeerde, naast bijvoorbeeld de aannemer, ook de gemeente aansprakelijk kunnen stellen die bewust niet actief heeft toegezien op de naleving van het Bouwstoffenbesluit, zowel door de eigen organisatie als door derden.”

Dit kan natuurlijk nog al gevolgen hebben. Maar nog los van de gevolgen is het natuurlijk te dol voor worden dat ons college van burgemeester en wet-houders zich niet aan de wet houdt. Dat is natuurlijk aan geen enkele burger die een boete krijgt omdat ‘ie de wet overtreed uit te leggen.

Wilt u ook lezen wat u “straffeloos” kan doen in Dronten? Download hier het (niet-)Handhavingsprogramma 2007

Burgemeester in problemen?

woensdag 28 maart 2007, 13:31

Burgemeester de Jonge bij MaxAfgelopen zondag zat onze burgemeester bij het programma Max van Omroep Flevoand. Daarin was een gesprek met ondernemer Hennie van der Most die bekend maakte dat hij van de Groenvoerdrogerij een kinderspeelparadijs wil maken. Ik vind dat eigenlijk een goed idee en een goeie zaak. Maar het verhaal krijgt een staartje nu de PvdA er een interpellatie (een spoeddebat) over heeft aangevraagd voor de raadsvergadering van morgen. Want iedereen die de uitzending heeft gezien voelt de “ouwejongens krentebrood sfeer” die er hing. De burgemeester ging zelfs zo ver een “wedje” met de presentator te leggen dat ze “er voor de zomer uit komen”.  De omwonenden zijn nu boos omdat ze dit op deze wijze horen en een andere ondernemer heeft er in aanleiding gezien zijn plannen voor de mestdrogerij in Ketelhaven in de prullenbak te gooien. Kortom, de uitzending heeft een hoop reacties opgeleverd en de PvdA zal de burgemeester dus om opheldering vargen. Het kan nog een interessante avond worden!

Bekijk hier het fragment in de uitzending van MAX:

[youtube EFm7BoE2fwQ]

Manifest

dinsdag 27 maart 2007, 11:15

Koers ter discussie

Er is een manifest, een manifest van ‘Kritisch GroenLinks’, “van bezorgde GroenLinksers over koers, imago en partijcultuur” zoals ze het zelf noemen. Ik heb het manifest gisteren gelezen (kortheids halve verwijs ik voor de tekst naar René Kerijkwijk die er op zijn weblog aandacht aan besteed en het manifest ook er bij heeft staan) en wat mij betreft is het een mooie analyse van de waarden van GroenLinks, de pijnpunten van de afgelopen periode en inhoudelijk goede opsomming van tien punten. Maar voor veel zaken geldt ook dat de schrijvers van het manifest op hun wenken worden bediend. Heel veel waarop kritiek wordt geleverd staat al verregaand in de steigers en gaat de komende paar weken van start. Ook een “herijking” van de koers en het beginselprogramma staat (of eigenlijk “stond” sinds de blunder van de partijraad van afgelopen zaterdag) op het punt van beginnen met het “project 2008”. Voor dit project zou het manifest een goede ‘onderligger’ kunnen zijn. Maar ik overweeg niet het manifest mede te ondertekenen omdat ik de kritiek na anderhalf jaar onafgebroken campagne voeren niet helemaal terecht vind op onderdelen. Maar het project 2008 (nieuw beginselprogramma) beloofd een spannend traject te worden!